Descrição
Gør brug af praktiske faciliteter, såsom gratis trådløs internetadgang, concierge-tjenester og gavebutik/aviskiosk.. Gæsterne har blandt andet adgang til renseri/vaskeservice, en flersproget medarbejderstab og bagageopbevaring. Gratis selvstændig parkering er til rådighed på stedet..
Hotel Brücklwirt i Niklasdorf ligger kun 10 minutters kørsel fra Hauptplatz og Göss Kloster. Dette hotel ligger 16,6 km fra Styrian Mountain Golf Reiting og 22,7 km fra Burg Oberkapfenberg.. De viste afstande er afrundet til nærmeste 0,1 kilometer. Leoben City Shopping - 4 km Haus Hackl - 4,1 km Live Congress Convention Center - 4,2 km Plague Pillar - 4,2 km Hauptplatz - 4,2 km Mushroom Tower - 4,3 km Leoban-st. Kirke Xaver - 4,4 km MuseumsCenter Leoben - 4,4 km Göss Kloster - 5,9 km Gösser Braumuseum - 6,2 km Schloss Friedhofen - 9,8 km Koloman Wallisch Pladsen - 11,1 km Food & Flower Market - 11,1 km Bruck an der Mur Kirke - 11,5 km Kornmesserhaus - 12,2 km Den nærmeste lufthavn er: Graz (GRZ-Thalerhof) - 76 km Salzburg (SZG-W.A. Mozart) - 248,4 km . I Niklasdorf.
Gratis morgenmadsbuffet serveres på hverdage fra kl. 06.30 til kl. 09.00..
- Outros
- Centralvarme
- Serviços adicionais
- Elevator
- Kammerpige
- Vaskeri
- Vaskeservice
- Receção
- Flersproget personale
- Portnerservice
- Entretenimento
- Butikker på hotellet
- Spillehal
- TV-stue
- Estacionamento
- Parkering
- Parkering i nærheden
- Fumadores
- Rygning er forbudt
- Wi-Fi
- Gratis wifi
- Serviços
- Aviser og blade
- Bagageopbevaring
- Billetsalg
- Café
- Deponering
- Fax/kopieringsmaskine
- Have
- Hårtørrer
- Indendørs swimmingpool
- Pengeskab
- Roomservice
- Salg af udflugter
- Skopudser
- Solarium
- Strygeservice
- Terrasse
- Vaskeri
- Bares
- Bar
- Indendørs bar
- Restaurantes
- Diabetikermenu (på forespørgsel)
- Faciliteter til arrangementer/banketter
- Restaurantguide
- Ginásio e SPA
- Fitnesscenter
- Sauna
- Atividades
- Tennisbane
- Acessibilidade
- Faciliteter til personer med handicap
- Línguas
- Engelsk
- Italiensk
- Tysk
- Check-in/Check-out
- Caução:
- #{ depositAmount } #{ depositCurrency } #{ depositType }
- Forma de pagamento: #{ paymentMethods }
- Data de pagamento: #{ depositTime }
- Geral
- N.º de pessoas: #{numberOfPersons}
- Piso: #{floorNumber}
- Número de reg. turístico:
- #{ registryNumber }
- Os nossos arrendamentos incluem:
- Custos de energia
- Custos de limpeza
- Custos de gestão e taxas
A ter em consideração:
Detalhes da caução
Caução:
#{ depositAmount } #{ depositCurrency } #{ depositType }
Forma de pagamento:
#{ paymentMethods }
Data de pagamento:
#{ depositTime }
Alguns alojamentos podem exigir o pagamento de uma caução, não incluída no preço, que será entregue à entrada no alojamento e devolvida integralmente à saída, se não tiverem ocorrido danos.
Informação adicional
Entrega das chaves
#{ keyCollection }
Número de reg. turístico:
#{ registryNumber }
Código de Identificação Nacional (CIN)
#{ nationalIdentificationCode }
Horários de entrada e saída
Entrada
Saída
Os nossos rececionistas falam vários idiomas
Taxas incluídas no preço final
Qualquer taxa turística local/taxa de resort deverá ser paga no local, diretamente pelos clientes, se aplicável Sim Não
Este alojamento dispõe de informações adicionais que pode
Informações importantes sobre o estabelecimento
consultar aqui
M. bom
Baseado em 60 opiniões
Silêncio no quarto
Localização
Quartos
Serviço
Qualidade-Preço
Limpeza
Este alojamento destaca-se pela sua oferta de serviços de hotelaria
A mostrar 5 avaliações em destaque de 60 avaliações do Tripadvisor
B
Bribotta
Padua, Italien
17/08/2016
“Hyggeligt hotel - anbefales”
Hvis du leder efter til at slappe af, en smuk have, sundhed mad, det er det rigtige sted. Personalet er meget venlige og tilgængelig for alle anmodninger, også for særlige glutenfri retter til vores glutenallergikere søn. Vi boede 4 nætter, og for os var som at være hjemme.
M
Marcy S
Raanana
20/09/2016
“Delvist renoveret facilitet, dejlig beliggenhed”
Uden at bede om det, vi fik en to-værelses "suite" som var meget komfortabel. Badeværelset havde for nylig blevet renoveret, og var meget moderne og skinnende rent. Den inkluderede morgenmadsbuffet var okay, men bestemt ikke den bedste, vi havde. Prisen var meget rimelig, og vi kan helt sikkert anb… Mais
B
BAW247
Dronfield, Storbritannien
01/04/2014
“Trænger til en kærlig hånd”
Tredje besøg i tre måneder. Det er meget praktisk for en lokal leverandør Personalet er meget hjælpsomme og venlige, men det kan ikke opveje alder og indretning. Hele hotellet kunne trænge til en make-over. Værelserne er meget træt. Swimmingpoolen har været ude af drift i de sidste 4 måneder i det … Mais
B
badeente24
Wien, Østrig
07/09/2013
“Priser for en nat”
Jeg valgte Brückelwirt manly pga. dens beliggenhed, da jeg deltog i et bryllup. Jeg endte med at bruge ca. fire timer på værelset, men fik nogle rigtig gode søvn. Værelset er komfortable, men forvent ikke noget smart. Hotellet er gammelt (men ifølge ejerne renovering til værelserne er næste). Bill… Mais
M
mitko007
Leoben, Østrig
15/12/2015
“Dejligt hotel uden for Leoben”
Brucklwirt er et dejligt hotel uden for Leoben. Du får brug for en bil/taxi/bus for at komme til byen. Værelserne er rene og behagelige, selvom de er ikke det nye. Alt i alt et dejligt sted med rimelige priser. Jeg kan anbefale det til et kort besøg.